Aktivity

Vhupnutie do vôd RĽZ

Úvodné stretnutie 4 zástupcov, ktorí diskutovali o otázkach teórie a praxe HRM z príslušných krajín, harmonograme projektu a zodpovednosti (výstupy, publikum, propagácia atď.). Spôsob šírenia výstupov bude schválený na stretnutí.

Online stretnutie bude organizovať Univerzita Mateja Bela a partneri projektu budú informovaní o dátume, čase a forme online stretnutia (MS Teams).

 

Predstavenie tímu a tvorba
výskumného nástroja

Workshop organizovaný Ekonomickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici bude slúžiť na vytváranie a upevňovanie pracovných vzťahov medzi účastníkmi projektu. Výsledkom budú návrhy výskumného nástroja, ktorý sa má použiť pri získavaní relevantných údajov.

Realizácia dotazníkového prieskumu

Údaje budú zbierané pomocou vytvoreného dotazníka. Respondentmi budú manažéri ľudských zdrojov, personalisti alebo iní zástupcovia podnikov vo všetkých krajinách. Presný počet bude závisieť od ich ochoty zúčastniť sa prieskumu. (Približný pomer respondentov je vypočítaný na základe veľkosti krajín)

Sumarizácia výsledkov a formulácia riešení

Workshop organizovaný Sliezskou univerzitou v Opave zameraný na vyhodnotenie výsledkov a zaujatie stanoviska k nim, sformulovanie možných zlepšení v oblasti ľudských zdrojov v jednotlivých krajinách. Partneri si zároveň delia úlohy pri prezentovaní zistení a identifikujú možné periodiká a iné platformy na šírenie výsledkov.

Vytvorenie online fokusnej skupiny a panelová diskusia

Panelová diskusia poslúži na prezentáciu prvých čiastkových výsledkov dotazníkového prieskumu, na porovnanie výsledkov s názormi odborníkov v danej oblasti a na formulovanie návrhov ďalšieho hodnotenia výsledkov a odporúčaní pre prax.

Rozdiely v RĽZ v krajinách V4

Toto sú niektoré z výstupov projektu. Hlavným cieľom je publikovať články v renomovaných svetových vedeckých časopisoch. Takéto kvalitné publikačné výstupy sú predpokladom informovania vedeckej verejnosti o aktuálnom stave RĽZ v krajinách V4. Zároveň zvyšujú kvalitnú úroveň vedeckej práce zainteresovaných osôb a participujúcich univerzít, pretože renomované vedecké publikácie sú jedným z hlavných ukazovateľov kvality vysokoškolského vzdelávania na celom svete.

Rozdiely v RĽZ na bilaterálnej úrovni

Aj toto sú niektoré z výsledkov projektu. Cieľom je zverejňovať bilaterálne porovnania úrovne personálnej práce vo vedeckých časopisoch.

Čo sme sa naučili, čomu čelíme?

Workshopy organizované projektovými partnermi v jednotlivých krajinách, na ktorých budú prezentované aktuálne témy z oblasti riadenia ľudských zdrojov a výsledky projektu. Cieľom workshopov je poskytnúť vysokoškolským pedagógom najnovšie trendy v oblasti riadenia ľudských zdrojov, zvýšiť záujem účastníkov (študentov vysokých škôl, lektorov a manažérov podnikov) o výzvy silného rozvoja regionálneho trhu práce a diskutovať o predpokladoch kvality života zamestnancov, spolu s rastúcou spokojnosťou a motiváciou.

Verejnosť musí byť informovaná!

Propagácia výsledkov výskumu v zrozumiteľnom jazyku na komerčných webstránkach zaoberajúcich sa problematikou riadenia ľudských zdrojov, na weboch organizácií združujúcich manažérov ľudských zdrojov a/alebo špecialistov, v odborných časopisoch zameraných na problematiku RĽZ a priamo u respondentov (v prípade záujmu).

Výsledky budú prezentované v ľahko zrozumiteľnom jazyku pomocou grafov, trendov, čísel atď., aby bol prezentovaný výsledok čo najatraktívnejší. Hlavný výsledok bude zaslaný e-mailom organizáciám, ktoré si vyžiadali výsledky vo fáze zberu údajov.